Likvidace havárie - spadlého stromu

V červenci jsme zajistili likvidaci havárie na Velvyslanectví Jihoafrické republiky na Vinohradech. Vlivem nočního vichru došlo ke zlomení stromu Moruše střední velikosti. Strom zůstal z poloviny stát, druhá polovina stromu se zlomila směrem dovnitř do zahrady. Ulomená polovina stromu zůstala částečně viset ve vzduchu paralelně s povrchem země, koruna stromu pak dopadla na zem.

Škody na majetku byly naštěstí minimální, strom sice rostl přímo u plotu, ale zlomil se na opačnou stranu směrem do největší volné plochy zahrady. Koruna stromu dopadla na chodníky pro návštěvníky a zaměstnance. Bylo proto štěstím, že k pádu stromu došlo v noci, kdy byl pozemek bez návštěvníků.

Po zavolání a obdržení informace o zlomení stromu jsme za několik hodin realizovali prohlídku škod pro stanovení postupu prací. Konstatovali jsme, že nehrozí další druhotný pád některé z částí zlomeného stromu. Proto jsme ihned zprovoznili chodníky pro pěší na pozemku odřezáním větví koruny stromu ležící na zemi. Dále jsme se dohodli na termínu realizace celkové likvidace stromu.

Během dvou dní jsme následně celý strom od špičky až dolů kompletně rozřezali našimi motorovými pilami STIHL. Zrealizovali jsme rovněž naložení a odvoz dřeva na našich nákladních přívěsech z pozemku. Během doklizení místa pádu stromu jsme lehčím ořezem z našich vysokých arboristických žebříků zajistili ošetření okolních stromů poškozených pádem zlomeného stromu a odstranili jsme jejich ulomené větve.

Prohlédněte si fotogalerii z akce viz níže. Napište nám email na info@pvj-group.cz pokud potřebujete odstranit spadlý strom.