Rizikové kácení suchého stromu z plošiny

Jako součást každoroční větší zakázky údržby zeleně pro naše oblíbené Společenství vlastníků jednotek bytového domu jsme v červenci zajistili pokácení uschlého stromu. Šlo o borovici výšky cca 25 metrů, kompletně uschlou. Borovici jsme pokáceli z bezpečnostních důvodů, strom rostl přímo u hlavního chodníku pro obyvatele domu.

Šlo o rizikové kácení s ohledem na překážky ze všech stran - bytový dům, plot objektu, nový přístřešek na popelnice a tesně vedle suchého stromu rostly stromy zdravé. Nepřicházelo tedy v úvahu strom kácet najednou pádem na zem.

Na místo jsme si dopravili naši hydraulickou vysokozdvižnou plošinu ve formě přívěsu za automobil. Plošinu jsme rozložili přímo u uschlé Borovice, a jako první jsme provedli vyvětvení stromu našimi teleskopickými AKU pilami na tyči STIHL s dlouhým dosahem. Po odstranění větví Borovice jsme následně zajistili špičku holého kmene kurtou a po odříznutí jsme vršek stromu spustili dolů bez rizika poškození okolo stojících překážek.

V dalším kroku jsme z koše plošiny postupně odřezávali kmen stromu od shora až dolů. Po dokončení řezu jsme na zemi zpracovali dřevo, naložili veškerý vzniklý bioodpad z akce na náš nákladní přívěs a odvezli jej na skládku.

Prohlédněte si fotogalerii z akce viz níže. Pokud máte zájem o odstranění suchého stromu na Vašem pozemku, napište nám email na info@pvj-group.cz.