Vertikutace - prořez trávníku Praha a okolí

Zajistíme kvalitní provedení prořezu vašeho trávníku. Vertikutace, někdy nesprávně nazývaná vertikulace, je zásadním krokem pro udržení zdravého a krásného trávníku. Mimo pravidelného sekání trávy jde o základní součást péče o Vaši travnatou plochu. 

Princip vertikutace je mechanické odstranění travní plsti, kterou tvoří směs mechu a zetlelých zbytků trávy, které zůstaly po sekání v trávníku. Tato plsť je nepropustná a brání výměně plynů i rovnoměrnému přísunu vody ke kořenům travního porostu.

Vertikutaci provádíme vlastními motorovými vertikutátory značky Viking LB 540 - jedny z nejlepších na trhu. Nepotřebujeme přístup k elektrické energii. Zajistíme sběr, odvoz a likvidaci vytrhané travní plstě na skládce. Ihned po provedení vertikutace aplikujeme do trávníku vhodné travní hnojivo a travní osivo za účelem rychlé regenerace travnaté plochy. Zajistíme též tzv. pískování - aplikaci jemného křemičitého písku do trávníku. Křemičitý písek odlehčí strukturu půdy a živiny lépe proniknou až ke kořenům trávy.

Aplikaci všech podpůrných prostředků pro Váš trávník zajišťujeme pomocí profesionálních aplikačních vozíků pro rovnoměrné rozprostření hnojiva, osiva a písku. Používáme pouze profesionální travní hnojiva, osiva a postřikovací směsi od předních českých výrobců - AGRO cs,  AgroBio Opava a profesionální řadu hnojiv Proturf od izraelského koncernu ICL fertilizers.

Osobní prohlídka na místě zakázky za účelem stanovení ceny a postupu prací je zdarma. Prohlédněte si naše realizované zakázky prořezu trávníku v Praze a okolí ve fotogalerii viz níže.

Kdy je čas na vertikutaci?

Vertikutaci je třeba provádět 2x ročně - jarní se provádí na přelomu března a dubna, podzimní po posledním sekání trávníku -  na přelomu září až října. Trávník musí být při provádění vertikutace suchý, nejlépe minimálně 3 dny po posledním dešti.

Jak zjistit cenu prořezu Vašeho trávníku?

Na základě osobní prohlídky u Vás na místě zdarma! Přijedeme, naceníme.

Vyplňte náš kontaktní formulář viz níže a domluvíme si termín prohlídky!

Nebo napište email na info@pvj-group.cz
Nebo telefonicky na  +420 724 006 275