Stříhání živého plotu Praha a okolí

Chcete nechat ostříhat živý plot? Pak jste zde správně. Jsme firma na ořez všech typů listnatých i jehličnatých živých plotů a tújí se stovkami realizací ročně v Praze a Středočeském kraji. Dopřejte Vašemu živému plotu novou fazónu! Ať už jde o túje, habr, ptačí zob, zlatici, bobkovišeň nebo hlohyni, zajistíme úpravu, tvarování a stříhání živého plotu včetně likvidace odpadu. Vytvarujeme dle Vašich představ také všechny typy keřů. Od srpna 2019 používáme zcela nové profesionální řezné nástroje z akumulátorového programu od německého výrobce STIHL. Řez živého plotu je proto bezhlučný, nepoužíváme benzínové spalovací motory a pracujeme bez emisí v místě zakázky.

Co s přerostlým živým plotem?

Realizujeme také výrazné zkrácení výšky živého plotu, kdy je třeba řezat kmeny tůjí nebo silné větve keřů pilou. Používáme řadu druhů výkonných akumulátorových nůžek na plot a akumulátorových pil od německého výrobce STIHL, modely 2019. Naše vybavení garantuje jistotu zkrocení i přerostlého živého plotu a perfektní výsledek. Nepotřebujeme přístup k elektřině. Ořez plotu zajišťujeme z našich arboristických trojnohých žebříků délky 4 metry od anglického výrobce Henchman.

Co když se na živý plot již nedosáhne z žebříku?

Zkrácení i vzrostlých tújí a živých plotů není problém. Pokud máte zájem o ořez, tvarování nebo likvidaci uschlé nebo nevhodné zeleně ve velmi vysokých výškách, kam se nedosáhne z klasických žebříků, nabízíme Vám naší službu údržby zeleně z naší přívěsné hydraulické plošiny INREKA do výšky až 15 metrů. Navštivte naši sekci Výškové práce - údržba zeleně ve výškách z plošiny

Odvoz bioodpadu vzniklého z řezání

Bioodpad z řezání naložíme a odvezeme na skládku na našich nákladních přívěsech. Vlastníme největší české nákladní přívěsy Agados Porthos s objemem 12 m3 a užitečnou hmotností 2 200 kg. Dále také menší nákladní přívěsy Agados Delta, které lze přistavit do stísněných prostor. Jejich užitečná hmotnost je 2 000 kg a objem 5 m3. Přívěsy máme vyrobené s klecovými drátěnými nástavbami. Díky rekordním parametrům našich přívěsů nemusíme během dne několikrát pendlovat na skládku, ale odpad odvezeme najednou na konci zakázky úpravy plotu.

Ošetření živého plotu po dokončení řezání

Větší řezy na kmenech tújí natřeme pro rychlou regeneraci stromovým balzámem. Ten zajistí desinfekci ran po řezu kmene a zabrání vysychání dřeviny.

Řez živého plotu bez hluku a bez emisí

V srpnu 2019 jsme realizovali významnou investici a vyměnili jsme naše motorové řezné nástroje za zcela nový profesionální akumulátorový program od německého výrobce STIHL. Práce na ořezu živých plotů a keřů tak probíhají bez emisí a hluku benzínových spalovacích motorů v místě zakázky! ZDE si přečtěte více o našich akumulátorových strojích STIHL a prohlédněte si fotogalerii.

Naceníme řez Vašeho plotu 

Prohlídka na místě zakázky za účelem stanovení ceny a termínu provedení je zdarma. Prohlédněte si naše realizované zakázky řezu živých plotů, tújí a keřů v Praze a okolí viz níže ve fotogalerii nebo na našem Instagramu.

 

Kdy nechat ostříhat živý plot?

V průběhu celého roku s následujícími vyjímkami: 

Nestříhat v období, kdy v den stříhání živého plotu mrzne, či v několika následujících dnech po dokončení stříhání mrznout bude. Rovněž nestříhat v období rozkvětu listnatých keřů - měsíc květen. Květen je z hlediska úprav všech živých plotů nejlepší zcela vynechat, jedná se o měsíc s největším výskytem nových hnízd ptactva uvnitř keřů a živých plotů. Pokud jste plánovali stříhat v květnu, vydržte raději do června.


Jak zjistit cenu stříhání plotu nebo keřů?

Na základě osobní prohlídky u Vás na místě zdarma! Přijedeme, naceníme.

Vyplňte náš kontaktní formulář viz níže a domluvíme si termín prohlídky!

Nebo napište email na info@pvj-group.cz
Nebo telefonicky na +420 724 006 275 
Nemůžete se nám dovolat? Pak jsme zrovna v terénu na naceňování nebo výkonu zakázky.
V tom případě nám prosím napište email nebo sms zprávu.